05 Nisan 2018 Perşembe

KAZAKİSTAN’DAKİ YENİ PROJEMİZDEN SON HABERLER

Bölge 51 Çok Kuyulu Platform: İnşaat, Mekanik, Elektrik ve Cihaz Kurulum İşleri Projesi

GAMA Endüstri'nin %50 ortağı olduğu GATE, Tengizchevroil ile Kazakistan’da Geleceğe Dönük Büyüme Projesi (Future Growth Project) kapsamındaki Kuyubaşı Basınç Yönetim (Multi Well Pad) Projesini 2017 Kasım ayında imzaladı. Tengiz’de Bölge 51 olarak adlandırılan alandaki inşaat, mekanik, elektrik ve cihaz kurulum işleri GATE kapsamında yer alıyor.

GATE sorumluluğunda yer alan; kazık işleri, toprak işleri, betonarme ve çelik imalatları, boru montaj, izolasyon ve kaplamaları, mekanik ekipmanların kurulumu, elektrik işleri ve cihazların kurulumu 25 x 20 km’lik geniş bir sahada gerçekleştirilecek.

Projede çalışacak personel için gerekli olan ofis mobilizasyon tesislerinin inşaatı ve endirekt personelin Tengiz’e mobilizasyonu tamamlanmıştır. Saha muhendislerinin ve yoneticilerinin Tengiz’e mobilizasyonu devam etmektedir ve buyuk olcude tamamlanmistir.

Is Programi (baseline schedule) isveren tarafindan onaylanmistir. Saha mobilizasyon islerine ve proje kapsamindaki islere de Nisan ayinda baslanmasi hedeflenmektedir.