KURUCU ŞİRKETLER

GAMA ENDÜSTRİ TESİSLERİ İMALAT ve MONTAJ A.Ş.

Müteahhitlik sektöründeki faaliyetlerine 1959 yılında GAMA İnşaat Limited Şirketi bünyesinde başlayan GAMA Grubu, 1970 yılından sonra bu faaliyetlerini GAMA Endüstri Tesisleri İmalat ve Montaj A.Ş. (GAMA Endüstri) (www.gama.com.tr) bünyesinde toplamıştır. GAMA Endüstri o tarihten bu yana sektörde büyük atılımlar yapmış, yurt içi ve yurt dışında 300’den fazla büyük çaplı projeyi başarıyla tamamlayarak Türkiye’nin önde gelen firmalarından birisi olmuş, dünya sıralamalarında üst seviyelerde yer almıştır.

Termik Santrallar, Rafineriler, Petrokimya Tesisleri, Hidroelektrik Santrallar, Su ve Pis Su Arıtma Tesisleri, Çimento Fabrikaları, Boru Hatları gibi endüstriyel tesislerin anahtar teslimi inşaatı ile mekanik, elektrik ve enstrümantasyon montaj işleri yanında, Yüksek Binalar, İş ve Alışveriş Merkezleri, Konutlar, Turizm Tesisleri, Sosyal ve Kültürel Tesisler, Sağlık Tesisleri, Barajlar, Metro Sistemleri, Altyapı Tesislerinin inşaatında uzmanlaşan GAMA Endüstri 1970’li yıllardan itibaren yurtdışına da açılarak, İran, Irak, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Malezya, Rusya, Türkmenistan, Özbekistan, Azerbaycan, Libya, Katar, Kazakistan, Bulgaristan ve Yemen’de birçok projeye imza atmıştır. Özellikli yapıların ve endüstriyel tesislerin yapımındaki deneyim ve uzmanlığı yanında ISO 9001 Kalite, ISO 14001 Çevre Koruma ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikaları, EN normlarında imalat sertifikası ve ASME (Amerikan Makina Mühendisleri Birliği) damgaları kullanma yetkisine sahip olan GAMA Endüstri, sektöründe dünyanın önde gelen, saygın firmaları arasında yer almaktadır.

GAMA Endüstri, başarıyla tamamladığı birçok projedeki üstün performansı, çevre ve iş güvenliğini ön planda tutarak kayıp günlü iş kazası olmadan yürüttüğü yapım faaliyetleri ve yıllardır en yüksek vergi ödeyen firmalar arasında yer almasıyla birçok kez başarı belgesi ve plaketlerle ödüllendirilmiştir. 


TEKFEN İNŞAAT ve TESİSAT A.Ş.

Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.'nin (www.tekfeninsaat.com.tr) temelleri 1956 yılında kurulan bir mühendislik danışmanlık şirketine uzanmaktadır. İş yönetiminde global kalite standartlarına olan tavizsiz bağlılığı şirketin elli seneyi aşkın bir süredir sürekli büyümesi ve istikrarlı olmasını sağlamıştır.

Günümüzde Tekfen Holding A.Ş.'nin bir yan kuruluşu olan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.; Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kafkasya ve Orta Asya, Doğu ve Orta Avrupa'da büyük başarıları olan uluslararası bir yüklenici olarak saygın bir isimdir. Geniş çaplı faaliyetleri ağır inşaat işlerinden rafineriler ve petrokimya tesislerine; uydu kentlerden büyük endüstriyel işleme tesislerine; boru hatları ve deniz yapılarından güç tesisleri, elektrik ve iletişim işlerine kadar çeşitlilik göstermektedir. Kardeş şirketleri ve stratejik ortaklıklarıyla beraber Tekfen hizmetlerini dünya çapında çok çeşitli müşterilere kadar ulaştırabilmektedir. 

ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 onaylı bir şirket olan Tekfen "sürekli gelişme" ve "ekip çalışmasına" olan sıkı inancı vasıtasıyla mükemmeliyeti hedefleyen yüksek kalite standartlarına kendini adamıştır.