Santral Projeleri

Resim 2X35 MW KASHAGAN GÜÇ SANTRALİ

Yapım Süresi: 37 Ay (Eylül 2009 - Kasım 2012) Projenin Tanımı 2x35 MW Doğal Gaz Basit Çevrim Enerji Santralı Projesi'nin kapsamı dahilinde mühendislik, satın alma, inşaat ve devreye alma işleri yer almaktadır. Ana Üstlenici: GATE İnşaat Taah. San. ve Tesisat. A.Ş. İşin Kapsamı: Enerji santralı karada yer alan proses tesislerine elektrik enerjisi sağlayacaktır. Tesiste bulunan ana ekipmanlar ve üniteler: 2 adet GE 6B Gaz Türbini, 3 adet ANA Dizel Jeneratörü, Güç Üretim Binası, Ana Dizel Jeneratör Binası, Yükseltici Trafolar (step-up transformers), 35/10/0,7/0,4 kW Şalt Tesisi ve Dağıtılmış Kontrol Sistemi’dir (DCS).

project.viewmore »
Resim Kasgahan Endüstriyel Binalar
Santral Projeleri

Kasgahan Endüstriyel Binalar

Kazakistan Atyrau şehrinin 35 km kuzey doğusundaki Karabatan mevkisinde bulunan petrol iyileştirme tesisinin içindeki proses binalarının yapım işleridir. İşin kapsamında; itfaiye binası, merkez kontrol binası, mekanik atölye, elektrik ve enstrüman atölyesi, 2 adet ambar, laboratuvar binası, ana giriş ve güvenlik binası, giyinme binası ile 2 adet geçici sığınak bulunmaktadır.

project.viewmore »
Resim TENGIZCHEVROIL FGP PROJESİ İNŞAAT YERLEŞKESİ GEÇİCİ OFİSLERİ

Tengizchevroil FGP Projesi İnşaat Yerleşkesi Geçici Ofisleri kapsamı dahilinde mühendislik, satın alma, inşaat ve devreye alma işleri yer almaktadır.

project.viewmore »
Resim FGP COKLU KUYU BASLARI PROJESI
Santral Projeleri

FGP COKLU KUYU BASLARI PROJESI

FGP Coklu Kuyu Baslari Projesi isveren TCO (Tengizchevroil) ve GATE (Tekfen%100) arasinda Tengiz Bolgesinde, baslama tarihi 24.11.2017 ve yapim isleri baslangic tarihi 30.03.2018 olup, proje suresi 53 aydir. Projenin kontrata göre beklenen tamamlanma tarihi 24.04.2022’dir.

project.viewmore »